• https://www.instagram.com/psikologizzetgullu
  • https://youtube.com/@psikologizzetgullu
Algı Tamircisi
www.izzetgullu.net
KORUMAK DEMEK NE DEMEKTİR
11/02/2014
Devletin en asli görevi güvenliği sağlamaktır. Zaten insanların bir araya toplanarak önce şehirler ve devlet denilen yapılar kurmaları güvenlik ihtiyacının doğurduğu bir sonuçtur.
 
Güvenliği sağlamak demek bizi kurttan kaplandan korumak demek değildir sadece!
 
Bizi soğuktan korumaktır en başta! Doğal gaz fiyatlarını düşük tutmak hatta bunu bedelsiz sunmaktır korumak! Ödeyemediğinde kışın ortasında doğalgazımız kesiliyor!
 
Neslimizi bozuk yiyeceklerden korumaktır. Öyle olsa her kanalda her gün yirmi dört saat kilosu beş liraya bal reklamı olur muydu! Sağlıklı beslenmek marka ile özdeş hale gelip de sadece zenginlerin ayrıcalığı olabilir miydi! 
 
Çocuklarımızı uyuşturucudan vs. korumaktır. Artık okulların önünde bile esrar satılabiliyor, kulaklarımıza sık sık geliyor.
 
Çocuklarımızın bize aidiyetini korumaktır; ancak birçok çocuğumuz evinin önünde oynarken güpegündüz kayboluyor. Kim kaçırdı, nereye gitti, şuan başına ne geldi; bilenimiz yok! Çoğu ana -baba çaresizce facebooktan vs. çocuklarını arıyor. 
 
Ruhumuzu korumaktır. Ancak yıllardır tüm sorunlarımıza sanki her birisi birer tıbbi hastalıkmış gibi, üstelik de sadece ilaçla yaklaşılıyor ve buna en ufak bir tepki yok! Kliniklere gidip de ilaç almayan yok! 2 yaşındaki çocuklara dahi antidepresan başlanabiliyor!
 
Sağlığımızı korumaktır ancak gece gündüz tüm kanallarda sağlık köşesi adı altında korku, kaygı, endişe, belirti yani hastalık algısı inşa eden propaganda programlar devam edip gidiyor.
 
Evliliği korumaktır lakin evliliği neyin var, geliri ne kadar türü maddi kriterlerle özdeş hale getirerek evliliğe ilişkin algımızı yıkan, evlilik kurumunu ticari bir sözleşmeye dönüştüren evlilik programları tam gaz devam ediyor.
 
Değerlerimizi korumaktır lakin yeni gelinle komşunun aleni öpüşme sahneleri yıllardır akşamları evlerimize özenle ikram ediliyor. Birçok gazetenin son sayfası ısrarla kadın, kalça ve bacak frikiklerine ayrılmış durumda! Çocuklarımız 2 yaşında öpmeyi, öpülmeyi, aşkı öğreniyor ekranlardan. Duyguları erken yaşta dönüşmeye başlıyor vs.
 
Ormanlarımızı korumaktır lakin her gazete en az yarım kilo gelen ancak okunmadığı gün gibi açık olan tomar tomar kağıtlarla yani gazete ekleriyle ve gereksiz fazlalıktaki sayfa sayılarıyla ormanlarımızı telef ediyor.
 
Sularımızı korumaktır lakin açar açmaz oluk gibi akan ve bir kısıtlaması yahut yaptırımı olmayan aşırı su tüketimiyle sularımız çalınıyor.
 
Suni gübre ile topraklarımızı kayboluyor!
 
Hormonlu ürünlerle genetiğimiz bozuluyor!
 
Birçok yanlışla adalet duygumuz yok ediliyor!
 
Ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı yaklaşımlar sonucu toplum katmanlarının birbirine olan saygısı ve güveni dinamitleniyor. 
 
Devletin esas görevi bizi tüm bu ve benzeri sorunlardan korumaktır. Korumak demek sadece sınırda nöbet tutan bir askeri birlik tesis ederek ülkemizi düşman saldırısından korumak demek değildir. 


2454 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Vahyi İnkıta Hadisesine Farklı Bir Bakış - 05/02/2023
Vahiy Yoksa Susun Mesajı
Yerli Selefiler Milli Robot Yapmış - 03/02/2023
Gerçek Tagut Kim?
Hatalı Kandil Algısı - 26/01/2023
Kandil Var mı Yok mu?
Son Risale Dersi - 23/01/2023
Buldum Deme, Hep Ara
Niyet Ettim Kırbaç İçin Namaz Kılmaya - 22/01/2023
Allah Dışı Kaygılara Kulluk Ettirmek
Şu Zamanda Akla Kurt Düşürmenin Önemi - 22/01/2023
.
Mutsuz İnsan Projesi - 21/01/2023
.
Ruhlarımızdaki Şeriat Çatışması - 19/01/2023
Şeriat Yok Diye Yanacak Yıyız?
Tevhid, Tağut ve Beşeri Aldatmacası - 17/01/2023
Davetçilere Davet
 Devamı