• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/1551421931768073/
  • https://twitter.com/pskizzetgullu

BASILI KİTAPLARIM

BASILMIŞ ESERLERİM

Hizmet  Anlayışım

"...Bildiğimiz anda sorumluluğumuz başlar." Bildiklerim var, o halde sorumluyum! "Sebep olan yapan gibidir." Bu durumda iyiye ve güzele sebep olmak zorundayım! Herşey çöldeki bir serap kadar kıymetsiz; uyanınca yitip giden bir rüya misali geçici. Öyle ise mühim olan faydalı işler yaparak şu gök kubbede hoş bir sada bırakabilmek...  Sonra da günü geldiğinde huzur içerisinde ölebilmek... Bunun için ise çalışmak ve üretmek mecburiyetindeyim!"


"...Bilgiye ulaşmanın yol ve yönteminin bu denli çeşitlendiği, çeşitlendiği nispette de kolaylaştığı günümüzde uzmanlık - yetkinlik işi artık büyük ölçüde bilgi - birikim meselesi olmaktan çıkmış; daha ziyade mesleki etik, kişisel ahlak ve insani erdem sorunu haline gelmiştir."

Yazma Nedenim

 
Hasta sirkülasyonunun yoğun, sorun çeşitliliğinin ise oldukça fazla olduğu bir devlet hastanesinde çalışmam  nedeniyle binlerce vaka görmüş, böylece ciddi bir deneyime sahip olmuş durumdayım.

İnsanlara tek tek yardım ederken  (adeta) hizmet arsızı haline geldim. Artık kaşıkla yemek ikram etmeye benzeyen bu tür bireysel nitelikli çalışmalar beni kesmiyor. Bu sebeple kepçeyle verme anlamına gelen yazım işine de ağırlık veriyorum. Bu çalışmalarımın tamamen bana ait bir özgünlük içermesini istediğim için hiç bir kitaptan ve kaynaktan en ufak bir alıntı yapmıyorum. Alanın mutfağında çalışan bir usta olarak bir yemek kitabı kadar pratik çalışmalar kaleme almaya çalışıyorum. Tabi ki elimden geldiğince...

YENİ KİTABIM ÇIKTI !!!
1. "SAĞLIKLI ÇOCUK"  KİTABI  

 

 Psikolog İzzet Güllü'nün ilk çalışması olup, sorumluluk duygusu ile klinikte karşılaştığı bir ihtiyacın izdivacından doğmuştur. Önce bir kaç sayfalık bilgisayar çıktısıyken kitapçığa, ardından da kitaba dönüştürülmüştür. 215 sayfadan meydana gelmiştir. Gerek kendi imkanlarıyla gerekse hastane başhekimliğinin katkılarıyla yıllarca, kliniğe yardım için başvuran hastalara ve danışanlara ücretsiz olarak takdim edilmiştir. Son çalışması olan "Uzman Ebeveyn" kitabına ilham veren bir adım olmuştur. Yine bu eser, Malatya İl Emniyet Müdürlüğünce özel olarak basılmış, gerek teşkilat mensuplarına gerekse  ihtiyaç duyan bazı ailelere ücretsiz olarak da dağıtılmıştır.

2. "SAĞLIKLI AİLE"  KİTABI

Psk. İzzet Güllü'nün Aile İçi - Eşler Arası sorunları konu edinen eseridir. Psk. Güllü Aile Mahkemesinde görevli olduğu dönemde yazılı materyal eksikliğini farketmiş, "Söz uçar, yazı kalır." diye düşünmüş, her zaman olduğu gibi yine kendisine durumdan vazife çıkararak hemen çalışmaya koyulmuştur. Toplam 153 sayfadan oluşan bu çalışmasını da ücretsiz olarak dağıtmış, bugüne kadar yüzlerce aileye ulaşmasını sağlamıştır. 

3. BÜYÜK RUH SAĞLIĞI  PROJESİ


Bir proje çalışmasıdır. Kitapçık formatında olup 70 sayfadır. Ruh Sağlığı alanındaki mevcut sorunlara dair mesleki analizlerin yapıldığı; özgün önerilerin ele alındığı bu çalışma başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili kişi ve kurumlara gönderilmiştir. (Projenin geniş özetine menüdeki "Projeleri" linkinden ulaşılabilir.)

4. "UZMAN EBEVEYN"  KİTABI


Psk. İzzet Güllü'nün yayınlanmış son çalışmasıdır. 285 sayfadır. Bu eser okuyucuya, özellikle de ebeveynlere pratik bilgiler ve  somut öneriler sunan önemli bir çalışmadır.

Psk. İzzet Güllü bu kitabının aslında, "Çocuk yetiştirme sürecinde sorun yaşayan herhangi bir ebeveyne kliniğimizde daha fazla vakit ayırabilecek olsaydım eğer neleri anlatırdım?" sorusunun bir cevabı olarak doğduğunu söylemektedir.

Ayrıca bu çalışmasıyla her evin bir okul; her anne - babanın da çocuklarının uzmanı olmasını hedeflemektedir. 

Okuyucuların beğenisini kazanan Uzman Ebeveyn kitabı, Malatya Mehmet Emin Bitlis İlköğretim Okulu bağımsız jürisince seçilmiş olup, velilere yönelik bir bilgi yarışmasına da konu olmuştur. Hatırlanacağı üzere Malatya Mehmet Emin Bitlis İlköğretim Okulu tarafından velilerin "Uzman Ebeveyn" kitabından sınava alındıkları bir bilgi yarışması düzenlenmişti. 

(Not: Bu yarışmaya dair bilgi ve görüntülere ilgili okulun www.mebitlis.meb.k12.tr adlı resmi web adresinden ulaşılabilir.)

Yine bu eser, 04.01.2010 tarihinde başlatılan "Malatya Okuyor" projesi  kapsamında seçilen 20 eser arasında da yer almaktadır. Konuyla İlgili Bilgi İçin Bkz. www.malatya.meb.gov.tr