• https://api.whatsapp.com/send?phone=05521012184
  • https://www.twitter.com/@kifsamer
  • https://www.instagram.com/psikologizzetgullu
  • https://youtube.com/@psikologizzetgullu
Algı Tamircisi
www.izzetgullu.net
BEN KÜÇÜKKEN ALLAH'I GÖRDÜM
17/12/2013
Ben küçükken Allah'ı gördüm. Bu adam iyice uçtu galiba demeyin hemen. Bu kadar önyargılı olmayın! Statükoya göre ben artık tam bir şizofrenimdir; bu kesin!

Çocuktum. Daha doğrusu bir gençtim. Lise birinci sınıf yılları. Köydeydim. Yaz tatili süreciydi. Dayımın oğlunun o gün düğünü vardı! Hangi gün mü? Allah'ı gördüğüm gün!

Bir arkadaşım, "Gel seninle dağa kum almaya gidelim, düğüne akşam birlikte gideriz" dedi.

Zaten çekingen olan ben için bu teklif can simidi oldu. Çünkü düğüne erken gidersem hizmet ettirirler, ben de çok utanır, sıkılırım diye düşündüm. Bu teklif dayı oğlunun düğününe geç gitme fikrinin vereceği huzursuzluğa panzehir oldu. Kabul ettim haliyle.

Çocukluk arkadaşım iyi bir şoför değildi. Traktörü de zaten dayısından emanet olarak almış! Daha doğrusu abisi almış, o bir boşluk bulmuş, traktörü çalmış, bu fırsatı kullanıyordu!
 
Derken traktöre bindik ve dağa gittik. Birden delice bir sürat yapmaya başladı. Yollar bozuk olduğu için traktör çok sarsıyordu. Arka tekerin önünde elimle kaportadan tutmuş zaten zar zor durabiliyordum yerimde. Çıldırmış gibi hızlandı bir an! Sürekli sarsılıyor, havaya zıplamamak için kendimi zor tutuyordum. Tutunacak bir yer de yoktu. Tutunacak yeri olan kaportada daha küçük bir çocuk olan arkadaşımın amca oğlu oturmuştu. Bana karşıdaki arka teker üstü kalmıştı.
 
Elimle tutunduğum yer zaten elimi kesiyordu ve her an havaya zıplayarak savrulabilirdim.

Nitekim de öyle oldu!

Havaya zıpladığımı anımsıyorum. Yukarıda ters dönüp kafa aşağı ters dönüşümü hiç hatırlamıyorum. Bir de ayaklarım yukarıda, başım tam arka tekerin önünde, yere dimdik süzülerek inerkenki halimi hatırlıyorum. Bunlar bir aniye içinde olan şeyler bu arada!

Gözümü açıp kendime geldiğimde yukarıda ters dönmüş, aşağıya doğru süzülmüş, yüzüm traktörün kocaman arka tekeri önünde, gözlerimle hemen önünde dönen tekerin iri dişlerini izliyorum.

İşte Allah'ı da tam bu esnada gördüm. Yukarıda ters dönüp tam arka tekerin önüne serbet düşerken fizik dışı bir şey oldu ve ben en az 10 metre yan tarafa, tarlaya savruldum. Bu yukarıdan serbest bırakılan bir kalemin yere doru dikey olarak süzülürken bir anda tam 10 metre yan tarafa düşmesi demekti. Bu fiziken imkansızdı.

Bir yerde fizik dışı bir iş varsa orada metafizik bir iş var demektir.
 
Metafizik bir olgu söz konusu ise bu, "Demek ki herşey madde demek değilmiş" anlamına gelir. Her şey madde değilse Allah da var demektir.

İşte ben şahit olduğum bu metafizik olayla Allah'ı gördüm. Zaten sekiz, on takla atarak 10 metre yandaki tarlanın içine düşünce (yola, yani arka tekerin tam önüne, boylu boyunca ve dimdik düşmem gerekirken, zaten yere çakılmama en fazla 10 cm ancak kalmışken, bu noktaya kadar dimdik düşerken) aklıma ilk gelen şey, "Sahiden Allah varmış" düşüncesi oldu!

Ölümden bir - iki saniye önce dönen bir çocuğun aklına ilk olarak bu düşüncenin gelmesi de çok ilginçti. Sanki mesaj verilmişti. Mesaj hedefine iyice ulaşsın istenilmişti.

Görme olgusunu sadece "gözle görme" olarak anlayanlar dışında buna kim, "Bu olay Allah'ı görmek demek değildir" diyebilir! 

Bu olay beni halen çok etkiler. Şimdi bile etkilendim! 2139 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Birkaç Fikri Kırıntı - 26/12/2023
Sabahın beşinde
LAİKLİK DİNSİZLİK MİDİR - 24/12/2023
.
Yerli Selefiler Milli Robot Yapmış - 03/02/2023
Hatalı Kandil Algısı - 26/01/2023
Kandil Var mı Yok mu?
Son Risale Dersi - 23/01/2023
Buldum Deme, Hep Ara
Şu Zamanda Akla Kurt Düşürmenin Önemi - 22/01/2023
.
Niyet Ettim Kırbaç İçin Namaz Kılmaya - 22/01/2023
Allah Dışı Kaygılara Kulluk Ettirmek
Mutsuz İnsan Projesi - 21/01/2023
.
Ruhlarımızdaki Şeriat Çatışması - 19/01/2023
Şeriat Yok Diye Yanacak Yıyız?
 Devamı