• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/1551421931768073/
  • https://twitter.com/pskizzetgullu

KÜNYE

 
 SAHİBİ

Psikolog / Yazar İzzet Güllü'nün Kişisel Web Sitesidir. Toplumu Eğitme / Bilgilendirme, Muhtelif Sorunlar Hakkında Farkındalık Oluşturma, Yapısal Nitekli Problemlerin Çözümüne Katkı Sunma, Alternatif Çözüm Yolları Üretme ve Kişisel Çalışmalarının Paylaşılması Amacıyla Kendisi Tarafından Hazırlanmıştır. (2012) Copright © 

İŞLEV

Psikolog sadece bireysel sorunların çözümünde rol alan bir klinisyen değildir. Psikolog esasında bireyin içinde yaşadığı akvaryum olan toplumun psikolojisini direkt ya da dolaylı olarak ilgilendiren siyasal, sosyal, kültürel yahut yapısal her sorun karşısında sorumlu olan; birey ve toplum ruh sağlığını gerek koruyucu gerekse geliştirici yönde araştırmalar yapan; bilgi, fikir, düşünce ve çözüm yolları üreten kişidir. Bu site psikologluk mesleğinin sözü edilen misyonunun bir meyvesidir.

AMAÇ

Bu sitede psikolojik ve sosyal nitelikli konular, özellikle de meslek sahasında karşılaşılan sorunlu noktalar genel açıdan ele alınmaktadır. Amaç hem bu sorunların çözümüne katkı sunmak hem de eleştirel bir bakış açısı ve farkındalık bilinci oluşturarak insanların kendilerini psikolojik açıdan korumalarına ve geliştirmelerine katkı sağlamaktır. 

DİKKAT

Biz kimseye ne ilaç kullanın ne de ilacınızı bırakın diyoruz. Biz sadece ilaç işinin karanlık yüzünü, öteki çehresini yazıyoruz. İlaç kullanımı psikiyatri uzmanlarının da dediği üzere bir kar zarar analizine dayanır. Bu analizi doğru yapabilmek için sadece hekimlerce anlatılan faydasını değil; çoğu zaman gizlenen zararını da iyi bilmek gerekir. Amacımız bu analizi doğru yapmanız için gereken çok yönlü farkındalığı sağlamak! Nihai tercih sizin ve hekiminizindir.

İLKE

Bu sitede hiç bir kimseye bireysel tedavi önerilmez. Sadece mesleki nitelikli mevzular ve bazı psiko-sosyal konular farklı yönleriyle ele alınır! Bu sitedeki yazı ve çalışmaların hiçbirisinde siyasi bir amaç güdülmez; bu yönde bir kaygı içinde olunmaz! Site sahibi bir siyasal görüşe sahip olmaya karşıdır! Bunun fanatik bir şartlanmaya ve zihin tutsaklığına yol açtığını düşünmektedir. Bu sitede bireysel ve toplumsal sorunlarla ilgili tarafsız, cesur ve özgün analizler yapılmasına, yeni yaklaşımlar ortaya konulmasına gayret edilir. Bu süreçte önyargıdan yola çıkılmaz, kalıplaşmış şablonlar kullanılmaz. Psikoloji biliminin temel ilkelerine dayanan derin bir bakış açısı ile hareket edilir; mesleki deneyimle edinilen gözlemsel verilerden yararlanılır! Ele alınan her konunun tarafsız bir nazarla ve psikolog gözüyle değerlendirilmesine gayret sarfedilir. 

UYARI

Kişiye özgü yanları ve spesifik boyutları olabileceği için her türlü psikolojik sorun durumunuzla ilgili olarak bireysel yardım almanız, buradaki genel bilgileri ve tartışmaya açık yaklaşımları kişisel nitelikli sorunlarınızın tanılaması ve tedavisi maksadıyla (tedaviye başlama yahut tedaviyi kesme vb.) kullanmamanız tavsiye edilir! Ayrıca üst menüde yer alan "Etik Uyarı" başlığı altındaki yazıları okumanız önerilir!

YASAL

Bu Sitenin Her Hakkı Mahfuzdur. © Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Ortamlara Aktarılamaz. 
 
MÜHİM

Sitede Köşe Yazısı Olarak Yer Alacak Yazılardan Yazarları Sorumludur. Bu Site Sahibi Tarafından Günlük Olarak Güncellenmekte, Daha Da Gelişimi İçin Her Türlü Görüş ve Öneriye Açık Bir Yayın Politikası İzlemektedir.

TELİF  

Site Yöneticisi Her Türlü Emek Gaspının Kul Hakkı İhlali Olduğuna İnanmakta, Bu Konuda Titiz Bir Yayın Çizgisi İzlemektedir. Yine de Sitede Yer Alan Herhangi Bir Görselin Yahut İletinin Telif Hakkı İhlali İçerdiği Düşünülüyorsa Bunun Derhal Site Yönetimine Bildirilmesi Önemle Rica Olunur. 

İLETİŞİM
 
E - Mail: igullu3744@gmail.com


Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir!