• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/1551421931768073/
  • https://twitter.com/pskizzetgullu

ANASAYFA

Binlerce insana şifa olan ve kısa sürede 3. baskısını yapan 
"Sen Hasta Değilsin'' kitabını Kitapyurdu, D&R başta olmak üzere tüm seçkin kitabevlerinden temin edebilirsiniz. "Sen Hasta Değilsin" kitabı şimdi İngilizce e-kitap ve basılı yayın olarak 40 ülke insanının daha hizmetine girdi. 
Bilgi ve Sipariş: amazon.com/author/psychologist_izzet_37

Bir Yalanın İfşası
Bir Yaranın Şifası“Garip sesler işitiyor, olmayan şeyler görüyor”! Eeee? Yani durum ağır! “Psikotik bozukluk var” (En ağır psikiyatrik hastalık kombinezonudur kendileri) Uzun süre uyunmadığında veya vitamin eksikliği olduğunda falan da tuhaf haller görülüyor. Mesela çölde bir süre susuz kalınca serap görülüyor! Buradaki olmayan şeyi görme hali neden mesela “deve eğriliği hastalığı” vs. değil? En ağır denilen psikotik tablo için bile durum böyle, gerisini varın siz düşünün! “Üzüntünün azı duygudur elbet, ama çoğu depresyon hastalığı” Gribin azı griptir de çoğu kanser midir? Oysa bir şeyin şiddeti artınca niteliği değişmez!
13.10.2012
Bazı platformlarda yayınladığım, değindiğim geçekler bakımından yeri yerinden oynatmasını beklediğim, ancak en ufak bir kıpırtıya bile neden olmayan yazılarımı zaman zaman ilgili yerlere de yolluyorum. “Ne olur ne olmaz, bu mühim hakikatler gözden kaçmasın” diye! Sorumluluk hastalık olmuş besbelli ki. Dünyayı değiştirecek gücümün olmadığının, etimin ve budumun fazlasıyla farkındayım! Sadece üzerime düşeni yapıyorum. Gerek ilahi gerekse vicdani makamın bizden istediği de bu zaten!
27.09.2012
Son dönemde kekemelik sorunu hakkında "tedavisi yok" veya "14 günde kekemeliğe son" şeklinde işleyen iki suistimalle karşı karşıyayız. Öncelikle belirtmek gerekir ki kekemeliğin tedavisi vardır. Ancak tedavi ilaçlarla değil, tamamen terapi tekniğiyle mümkündür. Kekemelik temelde nefes düzensizliğiyle alakalı, daha çok konuşmada tutuklukla karakterize olan bir konuşma bozukluğu türüdür. Bu bozuklukta kişi genellikle kelime ve cümle başlarında, orta ve ağır vakalarda ise konuşmanın her aşamasında tutukluklar yaşar.
09.07.2012
"Aralarında indirdiğimizle hükmet, onların arzularına uyma" (Maide 49) Onların kadim arzusu olan rivayetler ve ulema görüşleri indirilen midir? "Biz kitapta her şeyi etraflıca açıkladık" (Nahl 89) Hani Kur'anda her şeyaçık değildi? Hani kitap kulun izahına ve ilavesine muhtaçtı? "Andolsun, biz bu Kur'an'da insanlara her türlü misali verdik" (Rum 58) Hani Kur'anda her şey yoktu? "Benden Kuran dışında hiçbir şey yazmayın. Kim benden Kuran dışında bir şey yazmışsa imha etsin." (Müslim) Kur'an dışında yazılan tüm rivayetler neden imha edilmedi? Peygambere itaat önemli değil mi? Allah'ın kitabında helal kıldığı helal, haram kıldığı haramdır. Bilin ki Allah hiçbir şeyi unutucu değildir. (Ebu Davud, Tırmizi, İbni Mace) Dinimiz sadece Allah'ın koyduğu haram ve helallerden mi ibarettir? "Kim Allah'a ve Muhammed'in Allah'ın elçisi olduğuna şehâdet ederse Allah ona ateşi haram kılacaktır" (Müslim) Peygamberin elçi oluşuna iman yeterli! Hadislere iman şartı yok burada! Hani hadislere inanmayanların imani sorunları vardı?
16.08.2016
Yeryüzünde halihazırda iki tür İslam vardır! Birisi indirilen İslamdır, diğeri de uydurulan İslam! Bu iki İslam arasında en az Hristiyanlıkla Müslümanlık arasındaki kadar büyük farklar vardır! Oysa çoğu kişi İslam denilince tek bir İslam olduğunu zanneder. Bu zan kesinlikle ve kesinlikle gerçeği yansıtmaz! İndirilen dinde Allah'tan başka ilah yoktur! Peygamber sadece abduhü ve resulühüdür yani Allah'ın kulu ve elçisidir / habercisidir. Bu dinde alemlerin rabbine elçi olmak büyük bir sıfat olarak görülür, Allah'ın takdiri, Allah'a elçi olmak postacılık vs diye küçümsenmez. Bu dinde peygamberler arasında ayrım yapılmaz. Peygamberimize alemlerin efendisi, kainatın efendisi, Allah'ın sevgilisi falan denilmez. Bunlara şirk gözüyle bakılır.
05.08.2016
 8  ...
Enteresan İşler
 

Sorunlar uzman sayısı ile paralel artıyor! Hastane sayısı çoğalıyor ancak hasta sayısı azalmıyor!

Arama Motoru

Web'te Türkçe

Makale Kütüphanesi

TavsiyeEdiyorum.com

ÇEVİRMEN
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam114
Toplam Ziyaret466903
Üyelik Girişi


"İnsanlara Faydası Olmayanı Ölülerden Sayın Gitsin" (Hz. Ali)


 

 
BU SİTE NE YAPAR   

Psikolog/Yazar İzzet GÜLLÜ tarafından kurulan ve işletilen bu site mevcut psikiyatri, psikoloji, psikiyatrik tanı, psikiyatrik ve psikolojik tedavi, terapi, ruhsal hastalık, ruhsal hasta vb. olgulara farklı açılardan yaklaşır; son derece keskin eleştiriler getirir! 

Bu site hasta eden ruhsal hastalık algısıyla ve ruhsal yardım statükosunun muhtelif açmazlarıyla (yalanlarıyla, yapısal yanlışlarıyla, suistimalleriyle ve sömürüleriyle vs.) korkusuzca mücadele eder!

Yine bu site, "Kişi için gerçek; algıladığıdır" gerçeğinden ve, "Sadece balık değil; akvaryumun suyu da önemlidir" ilkesinden hareketle bireysel, toplumsal ve yapısal nitelikli tüm algı bozukluklarıyla mücadele yürütür; insanı ilgilendiren hemen her alanda sağlıklı algılar inşa etmeye çalışır! Çünkü algı düzelirse herşey düzelir! İçeriğinde bunu sağlamak için gerekli olan yöntem, bilgi, örnek, argüman, kaynak, delil gibi tüm ilmi ve fikri materyaller mevcuttur!

Bu site, "Sorun; sorunlarda değil! Sorun; sorun algımızda" sloganıyla "psikolojik" diye tabir edilen sorunlara yeni bakış açıları getirir; alternatif çözüm yolları sunar! 

Bu site statüko gibi, "Sizi yağmur ıslatıyor" demez! Sizi şemsiye kullanmamanın ıslattığını iddia eder! Akıl hastalıkları hariç tüm ruhsal sorunların hastalık değil; bir algı ve inanç sorunu olduğunu, bu algıyı ve inancı mevcut statükonun kurduğunu, çözüm için bu hastalık algısının ve inancının değişmesi gerektiğini savunur! Bu sebeple, "Çözüm; algı eğitiminde... Çare; ikna terapisinde" der! İçeriğindeki muhtelif ileti, video, bilgi ve dökümanlarla gerekli olan bu yaklaşımı kazandırmanın gayretini verir!

Ayrıca bu site sorumluluk sahasındaki önemli sıkıntıları, çarpıklıkları ve suistimalleri belli aralıklarla gündeme taşıyarak unutturmamaya, toplumsal bir bilinç inşa etmeye çalışır! Mesleki sınırlar içindeki kirli bilgileri ayıklamaya, yanlış mesajlar içermesi dolayısıyla yanlış sonuçlar doğurmaya namzet olan söz, cümle, yazı, demeç, bilgi ve önerileri havada yakalamaya, bunlara anında bilimsel temelli rasyonel cevaplar vererek belleklerde etkisiz kılmaya çalışır!

Bu site sağlık vb sektörlerin orantısız gücü/etkisi karşısında halkın safında yer tutar; yaptığı eleştiri ve açıklamalarla kitleleri uyarmaya, büyük ölçüde tek taraflı olarak sunulan bilgi ve mesajların öteki yüzünü ortaya koymaya, böylece toplumun bilgisini ve farkındalığını artırmaya çalışır. Bu anlamda, aynı zamanda koruyucu ve eğitici/geliştirici nitelikli bir toplum ruh sağlığı hizmeti yürütür.

Velhasıl bu site (KİFSAMER) bilgi, algı ve kavramlar üzerinden işleyen psiko/sosyal nitelikli tüm kötülüklerle ilmi ve fikri olarak mücadele eder!

Bu site cesur dili, özgün içeriği ve alternatif bakış açısıyla alanında (ülkemizde) öncü bir misyon üstlenmiştir!

Son olarak bu site son dönemde "Geleneksel Din - Kur'andaki Din" ayrımı konusunu da kapsamına almış, bu önemli mevzuda size yeni kapılar açabilecek geniş bir muhtevaya sahiptir. Bilindiği üzere din olgusu insan ve toplum psikolojisiyle direkt ilgili bir mevzudur.
Bir hazine kadar değerli olan içeriğiyle pek çok konuda bakış açınızı değiştirecek, size yepyeni ufuklar / pencereler açabilecek olan bu siteyi takip etmeye devam edin!

TANINMIŞ TIP OTORİTESİ KARDİYOLOG DOÇ. DR. KEMAL YEŞİLÇİMEN DİYOR Kİ

"...Araştırmalar için harcanan milyarlarca doların geri dönüşü nasıl olacak? Etik ve hukuk kurallarının ihlali nedeniyle açılan mahkemeleri ve kesinleşmiş milyarlarca dolarlık cezaları unutmayalım. Demek ki gözünü açmayanın cebini boşalttıkları gibi, sağlığı ve canıyla da oynuyorlarmış. Peki gözümüzü kim açacak? Devletlerin ve bilim dünyasının bile uyutulduğu bir dünyada, kimseden korkmadan gerçekleri söyleyen, gözümüzü açan, cesur, sıra dışı insanlara ihtiyacımız var. Onlar olmasa halimiz harap!
...Bilim özgür düşünceden doğar. Bu yüzden taassup, daima özgür düşünceyi engeller. Mevcut doğruları inkar etmeseydik, bugün yeni bilgilere sahip olamaz, hala taş devrinde hem de cilalı değil, yontma taş devrinde yaşardık.
Çünkü cilayı da farklı düşünen, statükoya yani mevcut bilgi ve yapıya karşı çıkan insanlar buldu. Özgürlüğe karşı çıkanlar, toplumu korkuyla ve ahkamla susturanlar, imtiyaz ve kariyer sahipleridir. Bilimsel bilgiler kutsal metinler değildir, onlar da mevcut bilgiye karşı çıkanlar sayesinde değişecektir. Özgür düşünceyi yok etmenin en kibar yolu ‘herkes kendi sahasında konuşsun’ demekle başlar. Böylece farklı fikirlerin doğuşunu en aza indirgersiniz."                  
                 
BİR OKUYUCU GÖZÜYLE

"Saygıdeğer İzzet hocam, birkaç hafta önce Ahmet Rasim Küçükusta hoca’nın sitesinde yazınızı okuduktan sonra sizden ve sitenizden haberim oldu. Mevcut yazılarınızı ve kitabınızı beğeniyle okudum. Özellikle psikoloji, psikiyatri ve tıp sektörüyle ilgili düşüncelerinizi içeriden biri olarak çok değerli buluyorum. Ezber bozucu tahlillerinizin zihin yapımızı, düşüncelerimizi tamir açısından anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bu yolda Allah size ufuk açıklığı, kolaylıklar ve ‘hayırlı uzun ömürler’ versin! (Uz. Dr. Hüdaverdi KARADEMİR)

AFFETMİYORUM

Yıllarca tereyağı değil margarin yiyin diyerek yeminine ihanet eden doktorları ve bu yalana seyirci kalanları,

Yumurta zararlı diyenleri, kolesterol yalanıyla bizleri senelerce maddi ve manevi açıdan sömürenleri,

Bugün gripte işe yaramıyor dedikleri antibiyotikleri yıllarca grip için adeta olmazsa olmaz görenleri, bu ilacı griple neredeyse özdeş algılanır hale getirenleri, gereksiz kullanılan ilaçla karaciğerimizi yoranları, savunma sistemimizi zaafa uğratanları, çoluk çocuğun, öksüz ve yetimin hakkının bütçeden buralara akmasına yol açanları,

Her birisi ayrı bir gıda ürünü yahut diş macunu vs reklamında oynayanları, ücret aldıkları ürünü en sağlıklısı bu diye sunanları,

Sahte bal reklamlarına yıllardır izin verenleri, bunları İslami denilen kanallarda yayınlayarak toplumun dini duygularını suistimal edenleri, böylece bünyelere ektikleri gıda zehriyle geleceğin hasta potansiyelini yaratanları,

Komşunun küçük oğlu kızının azıcık saçını çekse ailesinin hemen kapısına dikilen ancak çocuklarının bu şekilde sağlığı, geleceği çalınırken sesini dahi çıkarmayan şu garip zamanın bir garip modern ebeveynlerini,

Tüm bunlara bir kez olsun ağzını açmayan, "Biz seni fakir bulup da zengin etmedik mi" açık ayetine rağmen eşi zengin bir tüccar olan peygamber için çok fakirdi, çoğu gün hasırın üzerinde uyurdu rivayetlerini vs. tercih eden din adamlarını,

Sarı kantaron da serotonin yükseltirken bir kez olsun onu önermeyenleri, terapi vb alternatif metotları yok sayarak küçük - büyük her şikayete, hastalık olan olmayan her soruna sadece ilaç yazanları, buna sesini çıkarmayanları, bunları görmezden gelenleri,

Gereksiz tahlillerle vs kendi devletini sanki Yunan devleti gibi görerek acımasızca soyanları,

Daha böyle nice zulme gerek imza atanları gerekse seyirci kalanları asla;

AFFETMİYORUM!

Onları bu dünyada elimden geldiğince deşifre etmeye / unutturmamaya devam edecek, ahirette de hakkımı asla helal etmeyeceğim!

İzzet GÜLLÜ
Psikolog