• https://api.whatsapp.com/send?phone=05521012184
  • https://www.twitter.com/@kifsamer
  • https://www.instagram.com/psikologizzetgullu
  • https://youtube.com/@psikologizzetgullu
Algı Tamircisi
www.izzetgullu.net
RTÜK KALDIRILMALIDIR ÇÜNKÜ ZARARI FAYDASINDAN ÇOK FAZLA
14/11/2013
HERKESİN İŞİ OLMASI GEREKEN DENETİM MESELESİNDE TOPLUMSAL DUYARLILIĞI ÖLDÜRÜYOR; NASILSA RTÜK VAR İLGİSİZLİĞİ YARATIYOR.

RTÜK KALDIRILMALIDIR!

TRT'DE BİLE ALENEN ÖPÜŞME SAHNESİ OLABİLİYORSA,

KANUNİ VB. DİZİLERLE TARİHİ GERÇEKLİKLER YERLE BİR EDİLEBİLİYORSA,

DONDURMA VB. REKLAMLARDAKİ ŞUH GÖRÜNTÜLÜ - SESLİ MÜSTEHCENLİK VE EN EROTİK ÇAĞRIŞIMLAR YARATMA PROPAGANDASI HALA SÜRÜYORSA,

ÇEKİRDEK ÇITLATIRCASINA KOLAY ADAM ÖLDÜRME, KELLE KESME, KAN FIŞKIRTMA, KAFA KOPARMA VE İNSAN DOĞRAMA SAHNELERİ AYNI HIZLA DEVAM EDEBİLİYORSA,

ANAHABER BÜLTENLERİ ÖLÜM VE CİNAYET HABERLERİNİ DRAMATİZE EDE EDE VEREREK TOPLUMUN RUHUNU, UMUDUNU, GÜVEN DUYGUSUNU, BİRBİRLERİNE OLAN SAYGISINI DİNAMİTLEMEYE HALA DEVAM EDEBİLİYORSA,

EVLENDİRME PROGRAMLARI DUYGU SÖMÜRÜSÜNE VE EVLİLİĞİN TAMAMEN "NEYİ VAR"A İNDİRGENMESİNE HİZMET EDEBİLİYORSA,

SAHTE BAL REKLAMLARI YILLARCA TOPLUMU KANDIRMAYI SÜRDÜREBİLİYOR, SAĞLIK ADLI HASTALIK ALGISI İNŞA EDEN, BELİRTİ PAZARLAMASI İLE HASTALIK KORKUSU VE TEDAVİ YÖNLENDİRMESİ YAPAN PROPAGANDALAR DAHA FAZLA ARTMIŞSA,

YANİ TOPLUM İŞİ GÜCÜ SAĞLIĞI VE HASTALIĞI HALİNE GETİRİLMİŞ; MİLLET HASTALIK HASTASI VE TAKINTILI KİŞİLİKLERE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ İSE; 

RTÜK'E GEREK YOKTUR!

RTÜK GEREKEN FAYDAYI SAĞLAYAMADIĞI GİBİ TOPLUMSAL BİLİNCİ VE TOPLUMSAL ŞUURU DA YOK EDİYOR.

TOPLUM; RTÜK VAR ZANNEDEREK KENDİSİNİ SAVUNAMAZ HALE GETİRİLİYOR! KENDİ SAVUNMA GARDINI ALAMAZ HALE... 

RTÜK OLMASA YİNE -EN FAZLA- BU YAYINLARI İZLERİZ LAKİN HİÇ OLMAZSA TOPLUMSAL SORUMLULUK DUYGUMUZ VE REFLEKS KABİLİYETİMİZ BUDANMAMIŞ OLUR! 

RTÜK HERKESİN İŞİ OLMASI GEREKEN DENETİM MESELESİNDE TOPLUMSAL DUYARLILIĞI ÖLDÜRÜYOR; NASILSA RTÜK VAR İLGİSİZLİĞİ YARATIYOR. TOPLUMU VE BİREYLERİ BU GİBİ HERKESİ İLGİLENDİREN DURUMLAR KONUSUNDA DAHA DA İLGİSİZ VE SORUMSUZ HALE GETİRİYOR!

RTÜK TOPLUMSAL HASSASİYETİ BUDUYOR, TOPLUMSAL DUYARLILIK VE BİREYSEL SORUMLULUK DUYGUSU İLE BİREYSEL TEPKİ REFLEKSİNİ YOK EDİYOR!

RTÜK DERHAL KALDIRILMALIDIR!

DENETİM ÖZ DENETİM, TOPLUMSAL DENETİM VE KANUNİ MERCİLER OLARAK VARLIĞINI SÜRDÜRMELİDİR.

ALENİ YANLIŞLARI BİLE GÖREMEYEN RTÜK BİLİNÇALTINI KODLAYAN BİNLERCE SUBLİMİNAL GİZLİ MESAJI NASIL GÖREBİLSİN! GÖREMİYOR HALİYLE. BUNA KARŞIN BİR YIĞIN UZMAN ÇALIŞTIRAN BU KURUM İSRAFTIR. İSRAF İSE HARAMDIR! KAMU MALI ZİYANIDIR, KUL HAKKIDIR!

MÜSTEHCENLİK, ÇARPITMA, HELE HELE DE KAN, GÖZYAŞI VE ŞİDDET HİÇ BU DÖNEMDEKİ KADAR ARTMADI! O HALDE RTÜK NE YAPAR? BU YAPILAR LÜZUMSUZ HANTAL BÜROKRASİLERDİR! YETKİLİLERDE BİR ŞEY YAPILIYOR DUYGUSU YARATARAK DAHA GERÇEKÇİ ÇÖZÜMLERE DE MANİ OLUR!

RTÜK'ÜN EN UFAK BİR FAYDASI YOKTUR; ZARARI İSE DAHA ÇOKTUR! EN BAŞTA TOPLUMSAL DUYARLILIĞI BUDAR, DEDİĞİM GİBİ, NASIL OLSA RTÜK YAPIYOR BİZİM YERİMİZE ALGISI VE ANLAYIŞI İNŞA EDER! 

TRT'DEKİ ÇOCUK ÇİZGİ FİLMLERİ AKŞAMA DEK SIKILDIM ANNE, MUTSUZUM BABA TELKİNLERİYLE SIKINTI VE DUYGUSAL YOĞUNLAŞMA KOŞULLAMASI YAPIYOR!

UFACIK ÇOCUKLARIN İLGİSİ DAHA UFACIK YAŞLARDA DUYGULARI VE ONLARIN NASIL OLMASI GEREKTİĞİ ÜZERİNE ÇEKİLİYOR!

HAYATIN EN TABİİ PARÇASI VE GAYET TABİİ BİR DUYGUSAL SÜREÇ OLAN SIKINTI ÖCÜ GİBİ GÖSTERİLİYOR!

GELECEĞİN "SÜREKLİ KENDİ RUHUYLA BOĞUŞAN" TAKINTILI VE YORULMUŞ RUHLU RUH HASTALARI YARATILIYOR! BUNUN TOHUMLARI EKİLİYOR EN KÜÇÜK YAŞLARDA!

"BENİM GÜÇLÜ BİR BABAM VAR" TEKERLEMESİ İLE GÜCE ÖZENDİRME YAPILIYOR, BABASI OLMAYAN ÇOCUKLARIN ZATEN VAR OLAN BABA YOKSUNLUK DUYGULARI PEKİŞTİRİLİYOR!  

ÇİZGİ FİLM ARALARI LÜZUMSUZ TÜKETİME ÖZENDİREN, ANNE - BABALARI ZORDA BIRAKAN, ZİHİNLERİ TAMAMEN İHTİYAÇ BAZLI DEĞİL DE İSTEK BAZLI ALIŞ VERİŞ KÜLTÜRÜYLE PROGRAMLAYAN KIŞKIRTICI VE ÇOCUK SESİNİ KULLANAN REKLAMLARLA DOLU.

SALAM - SOSİS REKLAMI BİLE MEVCUT!

ALAMAYAN AİLELERDE ÇOCUKLARIN AİLELERİYLE İLGİLİ OLUMSUZ ALGILAR YÜKLENMESİNE, YETERSİZ GÖRDÜKLERİ, ZAYIF BULDUKLARI, DOLAYISI İLE SUÇLADIKLARI AİLELERİYLE ERKEN YAŞTA ÇATIŞMA İÇİNE DÜŞMELERİNE, DERKEN  DAHA TEHLİKELİ OLAN SOKAĞA AÇIK HALE GELMELERİNE YOL AÇIYOR!

KORKU KORUYUCU BİR DUYGUDUR. SIK ŞİDDET SAHNELERİ BU DUYGUYU BUDAYARAK BU DUYGUNUN CAYDIRICILIĞINDAN YENİ NESLİ MAHRUM BIRAKIYOR!

SİSTEMATİK DUYARSIZLAŞTIRMA YANİ NEGATİF YÖNDE TOPLUMSAL TERAPİ YAPILIYOR!

ŞİDDET FİLMİ ÖNCESİ ARTI 13 YAZMAK TAVŞANA KAÇ TAZIYA TUT SAMİMİYETSİZLİĞİNDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR!

NİYE? ŞİDDET 14 YAŞA ÖRNEK OLMAZ MI MESELA? ŞİDDETİN ÖRNEK OLMA VASFI 13 YAŞIN TAM SONUNDA MI BİTER?  ESRAR ZARARLI AMA YASAK; ŞİDDET ZARARLI AMA SERBEST; ÖYLE Mİ?

RTÜK'ÜN YILLARDIR BULABİLDİĞİ ÇÖZÜM BU! DİĞERİ DE MAHKEMELERİN CEZA VERME FONKSİYONUNU ÜSTLENMEK. ÖYLEYSE BU CEZAYI DA MAHKEME KESMELİ.

BU TÜR KURUMLAR KÖKLÜ CEZA ANLAYIŞINI DA DEĞİŞTİRİYOR. BİREYSEL SUÇA HAPİS CEZASI VERİLEN BİR DÜNYADA, KURUMSAL NİTELİKLİ OLAN SUÇLARA İSE MADDİ CEZALAR VEREREK EŞİTSİZLİĞE DE YOL AÇIYOR. BİRBAKIMA ÖRTÜLÜ TEŞVİK DE SAĞLAMIŞ OLUYOR. YANİ BİR MİKTAR PARA ÖDE YANLIŞINA DEVAM ET MESAJI VERİYOR. (İLAÇ FİRMALARINA DA BÖYLE YAPILIYOR. SAĞLIĞIMIZ ÜZERİNDEN, BEDELİNİ TOPLUM ÖDEMEK ŞARTIYLA 5 MİLYAR DOLAR VURGUN YAPILIYOR, 500 MİLYON DOLAR CEZA ÖDENİYOR VS. BUNUN NERESİ CEZADIR?

SUBLİMİNAL TEHDİT ESKİSİNDEN DE FAZLA İSE,

MÜSTEHCENLİK VARSA,

GERÇEKLERİ ÇARPITMA VARSA,

ŞİDDET SAHNESİ ESKİSİNDEN BİLE DAHA FAZLA İSE RTÜK KALKMALIDIR!

18 YAŞ ÜSTÜ YAZMAK VE ASLA CAYDIRICI OLMAYAN MİKTARDA PARA CEZASI KESMEK İÇİN KOCA BİR KURUM TESİS ETMEK EN BAŞTA İSRAF, DAHA DA ÖNEMLİSİ İSE TOPLUM İÇİN, İNSAN YAPISI İÇİN ZARARLIDIR. OLUMSUZ ALGI VE ANLAYIŞ OLUŞTURUCU ROLÜNÜ YUKARIDA ANLATTIM.

 3006 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Birkaç Fikri Kırıntı - 26/12/2023
Sabahın beşinde
LAİKLİK DİNSİZLİK MİDİR - 24/12/2023
.
Yerli Selefiler Milli Robot Yapmış - 03/02/2023
Hatalı Kandil Algısı - 26/01/2023
Kandil Var mı Yok mu?
Son Risale Dersi - 23/01/2023
Buldum Deme, Hep Ara
Şu Zamanda Akla Kurt Düşürmenin Önemi - 22/01/2023
.
Niyet Ettim Kırbaç İçin Namaz Kılmaya - 22/01/2023
Allah Dışı Kaygılara Kulluk Ettirmek
Mutsuz İnsan Projesi - 21/01/2023
.
Ruhlarımızdaki Şeriat Çatışması - 19/01/2023
Şeriat Yok Diye Yanacak Yıyız?
 Devamı