• https://api.whatsapp.com/send?phone=05521012184
  • https://www.twitter.com/@kifsamer
  • https://www.instagram.com/psikologizzetgullu
  • https://youtube.com/@psikologizzetgullu
Algı Tamircisi
www.izzetgullu.net
BİR KAÇ HUSUS HAKKINDA
12/10/2014
İSLAMIN DÜNYA HAKİMİYETİ İDDİASI
 
Son yıllarda İslam dünyaya hakim olacak ideali taşıyan güçlü bir akım var. İslam politik bir güç elde etmek için gönderilmedi. Dünyaya hakimiyet emperyal bir söylemdir, emperyal bir idealdir. İslamın dünya hakimiyeti başına bir lider seçilmesi suretiyle sahip olduğu siyasi birlik ve politik güç değildir. İslamın dünya hakimiyeti tek tek bireylerin gönüllerine girmesi ve tek tek her ferdi dönüştürebilmesidir. İmtihan dünyası gerçeğini ve cehennem ehlinin çoğunlukta olacağı ayetlerini vs düşündüğümüzde bu imkansızdır.

Allah nurunu tamamlayacak demek İslam politik manada dünyaya hakim olacak yahut herkes tek tek İslamla müşerref olacak demek değildir. Böyle bir olgu dünyanın imtihan sırrı olması gerçeğine, hayatın olağan akışına ve daha bir çok şeye aykırıdır. İnsanların çoğu mucize bile görse inanmamaya meyillidir. Sihir der geçer, büyü der geçer, dünya ötesi varlık işi der geçer. 

Öyleyse bu nasıl olacaktır? Ancak Allah'ın dilemesiyle ancak. Allah herkesi özgür bıraktığını, kimseyi zorlamayacağını, dileyen iman eder... vb ayetlerle açıklıyor. Öyleyse bu iddia gerçekçi değildir.
 
GÖZDEN KAÇIRIYORUZ
 
PKK ve BDP'nin halkı sokağa davet eden çağrısına Kürt halkının ezici çoğunluğu rağbet etmedi. Sokak hep aynı bir avuç eşkıyaya kaldı! Onlar için acı ve düşündürücü olan bu gerçeği kitlelerin gözünden gizlemek için az kişiyle çok ses getirme yani vandalizm adlı algı oyununa baş vuruldu! Bu vandalizm oyununa takılarak BDP ve PKK'nın halkın geneli nezdinde en ufak bir etkisi olmadığını atlıyoruz. Bu onların işine yarıyor. Bu mühim ayrıntıyı / noktayı atlayarak Kürt halkının ezici çoğunluğuna ve ülkemize haksızlık yapıyoruz. Böylece ancak ve ancak bir avuç eşkıya üzerinde söz sahibi olanları kitlelerin gerçek temsilcisiymiş gibi kabul etmeye başlıyoruz. Kürt halkının ezici çoğunluğunun bu özgür ve vatansever iradesini gidip ancak ve ancak bir avuç militan kişi üzerinde etkili olabilenlere veriyoruz.
 
YÖK BAŞKANI DEMİŞ Kİ
 
YÖK Başkanı susturulmuş bir akademik camia var demiş. Susturuldum bahanesiyle susan bir camia konuşsa ne yazar zaten konuşmasa ne! Özgür düşünceyi içselleştirememiş, mesleki ve makam kaygısı misyonundan ağır basanların susması belki de konuşmasından daha hayırlıdır. Bu tip kişiler konuşsa sanki gerçeği mi söyleyebilecek! Karda açan çiçeklere ihtiyaç var. Etrafına aldırış etmeden, hesapsızca...
 
KANSER SON ON YILDA İKİYE KATLAMIŞ AMA SAĞLIKTA DEVRİM VAR
 
Sağlık Bakanlığı ülkemizde son on yılda kanser vakası sayısı iki kat arttı demiş. Yer yerinden oynamalı ancak önemli bir reaksiyon gözlenmiyor. "Bunca uzmana, bunca hasteneye, bunca bütçeye rağmen mi" diye sorulmuyor, kimseden bir hesap talep edilmiyor. O halde sağlığa neden bu kadar yatırım yapıyoruz ki denilmiyor. Sağlık Bakanı gülümseyerek bakanlık olarak yakında yürüyüş kampanyası başlatacakları gibi "müthiş" projelerden dem vurabiliyor, bu acı gerçeği basit ve sıradan (doğal) bir olgu gibi karşılayarak başka mevzulara devam edip gidebiliyor.
 
Biri bizi kanser ediyor. Daha da kötüsü birileri de bunu sadece seyrediyor. En az bunun kadar kötüsü de birileri olayı gayet sıradan ve doğalmış gibi görmeye devam ediyor.


1410 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Birkaç Fikri Kırıntı - 26/12/2023
Sabahın beşinde
LAİKLİK DİNSİZLİK MİDİR - 24/12/2023
.
Yerli Selefiler Milli Robot Yapmış - 03/02/2023
Hatalı Kandil Algısı - 26/01/2023
Kandil Var mı Yok mu?
Son Risale Dersi - 23/01/2023
Buldum Deme, Hep Ara
Niyet Ettim Kırbaç İçin Namaz Kılmaya - 22/01/2023
Allah Dışı Kaygılara Kulluk Ettirmek
Şu Zamanda Akla Kurt Düşürmenin Önemi - 22/01/2023
.
Mutsuz İnsan Projesi - 21/01/2023
.
Ruhlarımızdaki Şeriat Çatışması - 19/01/2023
Şeriat Yok Diye Yanacak Yıyız?
 Devamı