• https://api.whatsapp.com/send?phone=05521012184
  • https://www.twitter.com/@kifsamer
  • https://www.instagram.com/psikologizzetgullu
  • https://youtube.com/@psikologizzetgullu
Algı Tamircisi
www.izzetgullu.net
BİR KAÇ DİNİ MESELE DAHA
28/06/2014
Samimi kanaatimdir!
 
Ne orucumuz kabul olur bizim ne namazımız! Sınırda, yanıbaşımızda, çoluk çocuk demeden bir grup cellat kelle kesecek, kadınlara - kızlara ganimet gözüyle bakarak tecavüz edecek, tek "bir" kimse çıkıp bunu dinimiz adına yapamazsınız demeyecek, üç hoca bir araya gelip ortak ve güçlü bir deklarasyon dahi yayınlamayacak...
 
Bizler de burada on on beş saat aç kaldık, akşam da hurma ile oruç açtık diye ibadet yaptığımızı zannedeceğiz! Bence bu ibadetler kabul olmayacak, yüzümüze çarpılacaktır! Tıpkı yıllardır yaptığımız tek bir duanın bile kabul olmayışı gibi. Bu ispat ediyor aslında her şeyi! Duası kabul edilmeyenin ibadeti edilir mi!
 
Allah haksızlık karşısında susana "dilsiz şeytan" derken üstelik de! Duamızın kabulü için önce tekrar "insan" olmamız gerekiyor. Din insanı mükellef tutar çünkü!

ROMAN PANAYIRI

Aile çocuğa yanlış davranıyor, çocuk kendisini ait hissetmediği ve anlaşılmadığını düşündüğü aileden adım adım uzaklaşıyor. Uyuşturucuya yönelebiliyor, çeteye katılabiliyor, sağlıksız kişilik özellikleri geliştiriyor vs. Elli çeşit soruna kaynaklık edebiliyor bu durum. Bu yönde bir kitap alıp hediye etmeyi hayırdan görmüyor günümüzün dindarı!

Ya ne yapıyor?

Hz. Hatice'nin vb. sahabe kadınların hayatını anlattığı iddia edilen romanları hediye ediyor. 300 - 400 sayfalık romanlar. Şimdi böyle bir akım var! Peygamberimiz gelmeden önce şiir modaydı, o gittikten sonra roman moda oldu müslüman ahalide. Hz. Hatice'nin hayatını bir roman kalınlığında ele alacak nesnel veri, dini bilgi, delil, kaynak var mı, soran yok! Neye niyet ediliyor neye hizmet ediliyor, haberimiz bile yok!

CEM EDEN CAMİDEN BÖLEN, AYIRAN CAMİYE 

Kurbanı ete, dini namaza, namazı gösterişe, ramazanı şenlik ve eğlenceye, umreyi turizme dönüştüren müslüman ahali caminin de genetiğini bozdu. Cem eden, toplayan camiyi ayıran, parçalayan camiye çevirdi.

Cami cem eden, birleştiren yer demektir. Her köşeye cami açarak "birleştiren yer" demek olan camiler aynı mahalledeki cemaati bile üçe, beşe, ona bölen yerler haline getiriliyor.

Ondan sonra camilerimiz boş reklamıyla topluma olumsuz telkin yapılıyor. Gayri samimi her tarik maksadının zıddına hizmet eder. Camileri çoğaltarak onları boş göstermek camilerin her geçen gün daha fazla boş kalmasının en gizli nedenlerinden birisidir. Sureti hak görüntüsü altında gizli bir şekilde negatif reklam yapılıyor. Boş olan, sürekli boşluğundan dem vurulan bir yere kim gitmek için yüksek bir motivasyon duyabilir!

BİR ALKOL DÜŞMANLIĞIDIR GİDİYOR

Son dönemde iki şeye sövüp tavır almak takva alameti sanılır olmaya başlandı! Birisi bize bu güzel ülkeyi ve koşulları armağan eden, rütbesi ve kellesi omuzunda inisiyatif alan Mustafa Kemal, diğeri de alkol!

Mevlana, "Eğer her günah içki gibi sarhoşluk verseydi kimseyi ayık göremezdin" diyor. İyi ki içki sarhoşluk veriyor, kabahati bu! Onun sayesinde zinadan bile daha beter denilen gıybet vs. gözlerden saklanıyor. Onun sayesinde daha beter illetler gözlerden uzak kalıyor, sinsi sinsi tüm hücrelerimize sinerek toplumu her geçen gün felakete sürüklüyor. Bizler sokakta içki satan yerler yahut sağda - solda alkol tüketen kişiler  azalınca her sorun halloluyor sanırken oluyor bunlar.1332 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Birkaç Fikri Kırıntı - 26/12/2023
Sabahın beşinde
LAİKLİK DİNSİZLİK MİDİR - 24/12/2023
.
Yerli Selefiler Milli Robot Yapmış - 03/02/2023
Hatalı Kandil Algısı - 26/01/2023
Kandil Var mı Yok mu?
Son Risale Dersi - 23/01/2023
Buldum Deme, Hep Ara
Şu Zamanda Akla Kurt Düşürmenin Önemi - 22/01/2023
.
Niyet Ettim Kırbaç İçin Namaz Kılmaya - 22/01/2023
Allah Dışı Kaygılara Kulluk Ettirmek
Mutsuz İnsan Projesi - 21/01/2023
.
Ruhlarımızdaki Şeriat Çatışması - 19/01/2023
Şeriat Yok Diye Yanacak Yıyız?
 Devamı